Spor Takip Yazılımları Hangi Spor Dalları İçin Kullanılır?

20.09.2023
Spor Takip Yazılımları Hangi Spor Dalları İçin Kullanılır?

Bir spor salonu, fitness merkezi veya spor kulübü açma girişiminde iseniz muhtemelen birkaç kez de olsa spor yönetim yazılımlarını duymuşsunuzdur. Zamandan ve paradan tasarruf sağladığı aşikar. Peki yalnızca bununla mı sınırlı? Nedir spor takip yazılımları?


Bir spor işletmesi sahibiyseniz tüm işleri tek başınıza yönetmek için büyük ihtimalle zamanınız yoktur. Sonuçta çalışanları takip etmek, yönetimde yaşanan sorunlarını gidermek, ödemeleri almak, ekipman takibi yapmak veya tesisin büyümesi için yeni anlaşmalar yapabilmek için insanüstü bir güce ihtiyaç vardır, öyle değil mi? Spor işletmenizi tek bir sistem üzerinden yönetmek için teknolojiyi benimsemekte fayda var. Özellikle bugünlerde bu oldukça önemli bir konu.


Bu yazıyı muhtemelen bir bilgisayar veya telefon aracılığıyla okuyorsunuz, belki de yönetimde ihtiyacınız olan asıl şey karşınızdadır. Teknolojiye bir şans vermek? O halde, hayalinizdeki işletme planı için, harekete geçmenin tam zamanı. Yapmanız gereken ilk şey bir spor salonu yazılımlarına sahip olmak. Çok daha fazlası yazımızın devamında.


Spor İşletmenize Ait Bir Spor Takip Yazılımı Var Mı?


‘’Devir teknoloji devri’’ Artık hizmeti uygulamalara dönüştürmenin vakti geldi. Şu bir gerçek ki, teknoloji hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Evraklar, ön kayıt, muhasebe derken işler bir hayli karışıyor. Eski usul yönetim anlayışının yerini yönetim yazılımlarına bırakması, yönetimde yaşanan aksaklıkları tamamen ortadan kaldırıyor. Eğer işletmenizde böyle bir sistem aktif değilse, bir an önce dijital ortama dahil olmanın yollarını aramalısınız. 

Her müşteri, dilediği bilgiye anında ulaşmak ister. Peki, işlerinizi hala kağıt kalemle yürütüyor iken böyle birşey mümkün mü? Maalesef hayır. Bu nedenle her an yerden erişime açık bir yazılıma ihtiyacınız var. Hatta dahasını söyleyelim, dijital yönetim yazılımları sizin yerinize her şeyi yapıyor. O halde yönetim yazılımlarıyla opsiyenel bir işletmeye dönüşmenin tam zamanı!


Spor Takip Yazılımlarının Kullanıldığı Spor Branşları Nelerdir?

Siz efor sarfetmeden işletmenizin sizin için çalışması harika olmaz mıydı? Bu elbette kulağa oldukça cazip geliyor. Sonuçta her işletme sahibi minimum eforla maksimum verim almak ister. Doğru yazılım çözümü ile bunu yapmanız mümkün. İşletmenizi büyütmek ve yeni üye satışını artırmanız için belki de ihtiyacınız olan en önemli şey budur. Peki, spor okulları yönetim ve takip programlarını uyarlayabileceğiniz branşları biliyor musunuz? Aşağıda bu kısmı daha detaylı inceleyeceğiz.


Spor Okulları Yazılımı

Spor okulları yönetim yazılımı, spor okulunda yönetime dair ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri tek bir platformda bir araya getirerek, eksiksiz bir şekilde yürütürerek işleyişi kolaylaştırır. Bir diğer deyişle, günlük operasyonları merkezi bir uygulamada birleştirerek, bilgiye erişimi çok daha kolaylaştırır. Spor okulları programı yönetim yazılımı, bireysel ve takım sporlarının bir çoğunun yer aldığı fonksiyonel bir veritabanına sahiptir. Şimdi, takım sporlarına dair nasıl bir yönetimin ele alındığını inceleyelim!

Spor okulları yazılımı hakkında çok daha fazlası için Spor Okulları Yazılımı Nedir? Avantajları Nelerdir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.


1. Futbol Okulları Yönetim Yazılımı


Futbol Yönetim Yazılımları, başarılı bir futbol okulu yönetimine sahip olmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Takımları, turnuvaları, antrenmanları, kayıtları, ödemeleri ve çok daha fazlasını yalnızca tek bir sistem üzerinden yönetin. Kullanımı kolay planlama ve yönetim organizasyonları sayesinde zamanlamada yaşanan aksaklıklar tamamen geçmişte kalıyor.


SportsFly Futbol Yönetim Yazılımları ile futbol sahaları ve sınıfların kullanılabilirliğini yönetin, ekipman rezervasyonu yapın, uygun antrenörleri derslere atayın, antrenman programları oluşturun, otomatik hatırlatıcılarla üyeleri bilgilendirin, bireysel ödeme planları oluşturun, çevrimiçi kayıt kabul edin, lig katılımı ve antrenman devam durumunu ayrıntılı raporlarla takip edin. Üye takip yazılımları ile oyuncunun şut sayısı ve pas başarısı gibi istatistiklerini bir araya getirerek ilk gün ve şu anki durumu arasındaki farkı belirleyebilir ve buna yönelik stratejiler geliştirebilirsiniz.


2. Voleybol Okulları Yazılımı

Muhtemelen bu sözü daha önce çok kere duymuşsunuzdur: ‘’Başarılı olmak için planlama ve zamanlama her şeydir.

Voleybol yönetim yazılımlarının, işletme ve üyeye faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle üye takip yazılımları sayesinde oyuncunun smaç sayısı, blok sayısı, dokunma ve pas sayısı gibi temel istatistikleri takip edilerek, takım performansına yönelik için çeşitli stratejiler geliştirilir. Bir üye performansı için ne kadar geri dönüş alırsa, işletmeye olan bağlılığı da bir o kadar artar. Voleybol derslerinize daha fazla üye çekmek mi istiyor musunuz? O halde, SportsFly’ı üç ay kullanım şartıyla 30 gün boyunca ücretsiz denemek için hemen Spor Sepeti’nin Dijital Çözümleri’ni inceleyin.


Spor yönetim yazılımlarının faydaları hakkında tüm merak ettikleriniz için Spor İşletmelerinde Verimliliği Arttırmak İçin Dijital Yönetim adlı yazımıza göz atabilirsiniz. 


3. Basketbol Okulları Yazılımı

Basketbol yönetim yazılımları, üyelerin saha içerisindeki performanslarını izlemek, pota altı ve üstünde yapılan savunmayı değerlendirmek, savunma ve hücüm pozisyonlarını anlık olarak kaydetmek ve daha sonrasında oyuncunun gelişimi için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine yönelik bir planlama oluşturulması noktasında yardımcı olur. Spor okulu üye takip programı ile, oyuncu takibini güçlendirin ve spor okulunuzun performansını en üst noktaya taşıyın.


Tenis Akademi Yazılımı


Tenis Yönetim Yazılımları, tenis kulüplerine sağladığı bir dizi avantajla ön plana çıkmaktadır. Üyeler online bir şekilde kort rezervasyonu yapabilir, ücret tahsilatını pratik bir şekilde tamamlayabilir ve en önemlisi bireysel performansını günlük olarak takip edebilir. Ayrıca spor salonu üye takip yazılımı üzerinden turnuva oyuncuları belirlenebilir ve bu da işletme organizatörleri için çok büyük kolaylık sağlar.


Fitness Stüdyo Yazılımı

Fitness Yönetim Yazılımları, spor işletmesinin günlük operasyonlarının takibinin yapılması için geliştirilmiş bir bilgisayar programıdır. Üye kayıtlarını tamamlamak, antrenman programları oluşturmak, faturaları otomatikleştirmek, fitness envanter takibi yapmak ve üyelerin maç performansını istatiksel verilere dayandırarak hangi noktada olduklarını izleme imkanı sunar. Spor salonu üye takip programı, işletmenin daha opsiyonel ve organize olabilmesi için oldukça faydalıdır. SportsFly Fitness Yazılımı ile, herhangi bir eğitim almadan kurulum yapabilir, üyelerinizle birlikte daha opsiyonel bir yönetimin kapılarını aralayabilirsiniz.

Spor takip yazılımlarının işletmeye sağladığı faydalar hakkında tüm merak ettikleriniz için Spor Kulüpleri İçin Dijital Yönetim Yazılımlarının Faydaları adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.


Boks Stüdyosu Yazılımı

Boksa ilgi duyan sporcular ve antrenörler için boks stüdyosu yazılımı adeta devrim niteliğindedir. Dövüş esnasında görülmeyen detayları fark etmek, analiz etmek ve yönetmek üzere bu yazılım tasarlanmıştır. Maç esnasında sporcunun takibinin doğru bir şekilde yapılması antrenörün yeni stratejiler geliştirebilmesi için kritik bir öneme sahiptir. Ne de olsa yanlış stratejiler üzerinden olumlu dönüşler alınması beklenemez. Tam da bu noktada spor yönetim yazılımları, veri paylaşımı yaparak sporcu ve antrenör arasındaki iletişimi kolaylaştırıyor. Spor salonu aidat takip programı ile ödemeleri otomatikleştirebilirsiniz. Maksimum verim için spor işletmenize, vakit kaybetmeden yönetim yazılımlarını kurun!


Yoga Stüdyo Yazılımı


Günümüzde çoğu yoga stüdyosu, bir yönetim sistemine sahip. Çünkü bu sistem, zamandan ve paradan tasarruf etmenin en hızlı ve en etkili yoludur. Rakipleri arasında öne geçmek isteyen her yoga kuruluşu için uygun bir yazılım vardır. Yoga derslerini düzenlemek, üye takibini yapmak veya ödemeler için otomatik mesaj göndermek için spor salonu takip programı, sizi her bakımından daha iyi bir konuma getirecektir. Üstelik bu yalnızca müşteri değil çalışan memnuniyetini de artırmanızı sağlayacak harika bir teknolojidir.


Pilates Stüdyo Yazılımı

Hepimiz insanız ve yapabileceğimiz işin bir kapasitesi vardır. Teknoloji ise otomatize sistemler kullanarak insan gücünü hafifletme noktasında harika bir yenilik. Bu her sektörde olduğu gibi, pilates stüdyoları için de geçerlidir. İşletmeniz için bir yönetim yazılımına sahip olmanız çoğu konuda rakiplerinize göre birkaç adım önde olmanızı sağlayacaktır. Müşterilerin bilgilerinin güvende olduğu bir veritabanı ile iletişimde yaşanan tüm aksaklıkların önüne geçmek için SportsFly ile tanışın.

Detaylı bilgi için Spor Sepeti’nin Dijital Çözümlerini inceleyebilirsiniz.


Yüzme Kursları Yazılımı

Kulaç atarken performans takibi yapabilmek, sporcunun başladığı günden itibaren ne kadar gelişim gösterdiğini belirlemenizi sağlayacak olan en önemli unsurdur. Spor salonu üye takip sistemi sporcunun fiziksel özelliklerini baz alarak, daha iyi bir sporcu olabilmesi için gerekli antrenman programlarını oluşturur ve bir sonraki adım olan antrenörle birebir ders kısmına geçişi sağlar. Antrenörün ders esnasında aldığı notlara yönelik bir eğitim programı oluşturulması için yapmanız gereken tek şey ise, yazılıma komut vermektir. Ayrıca yönetim yazılımlarınızı beklentilerinize göre özelleştirebileceğinizi unutmayın!

Bilgi almak için: Dijital Spor Yönetimiyle Zamandan Tasarruf Sağlama ve Gelir Artırma


SportsFly’ın Yönetim Yazılımlarından En İyi Şekilde Yararlanın

İlk olarak SportsFly’ın sunduğu temel avantajlarla başlayalım. Dijital Spor Yönetim Yazılımı her zaman için erişilebilir, güvenilir ve yönetilebilirdir. İster işletmenizde ister farklı bir yerde olun, üyelerinizin kişisel bilgilerinin korunduğundan, gerekli bilgilendirmelerin yapıldığından ve asıl önemlisi işletmenizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. SportsFly, her spor kulübünün beklentilerine uygun olarak tasarlansa da, bireysel ihtiyaçlarınıza göre yazılım üzerinde birtakım değişiklikler yapabilirsiniz. İşletmeye dair tüm hizmetleri tek bir programda birleştirmek ihtiyaç duyduğunuz her bilgiye anında ulaşabilmenizi sağlacak ve işletmenin büyüklüğü baz alınarak tam kapasiteyle çalışıp çalışmadığının raporlanmasını yapacaktır.


Spor takip yazılımlarının kullanımı, işletmenizi bir sonraki seviyeye taşımak için çok önemlidir. Sonuçta yer ve zaman farketmeksizin üyelerinizin ihtiyaçlarına yanıt olmak gerekir, öyle değil mi? En önemli işlerinizi sizin yerinize yapan bir yazılım çözümüyle, her türlü bilgiye saniyeler içerisinde ulaşma imkanına sahipsiniz. Başarılı bir spor işletmesine sahip olmanın yolu verilere kolay erişim, analiz ve hızlı çözüm ile mümkündür.


Spor yönetimi hakkında çok daha fazla okumak için Spor Kütüphanesi’ni hemen ziyaret edin!

Paylaş:

spor-takip-yazilimlari-hangi-spor-dallari-icin-kullanilir
https://storage.acerapps.io/app-1358/planning (1).png
#80bf3a
#e1ffbf
Spor Yönetimi
Spor Takip Yazılımları Hangi Spor Dalları İçin Kullanılır?

ile
İlgili Bloglarımız

Spor Kütüphanesi: Spor tutkunuza ışık tutan, heyecanı ve bilgiyi bir araya getiren eşsiz bir kaynak! Keşfet, öğren, zirveye çık!

Tüm Yazılar

Basketbol Bloğuna Abone Ol

KVKK

GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA POLİTİKASI


1. Kişisel Verilerinizin Ne Şekilde İşlenebileceği

6698 sayılı KVKK uyarınca, Spor Kütüphanesi ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. KVKK kapsamında veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem “kişisel verilerin işlenmesi” olarak kabul edilmektedir.

   

2. Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları Ve Hukuki Sebepleri

Paylaştığınız kişisel veriler,

Müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin gereklerini, sözleşmenin ve teknolojinin gereklerine uygun şekilde yapabilmek, sunulan ürün ve hizmetlerimizi geliştirebilmek için;

Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda ve hukuki uyuşmazlıklarda, talep halinde ve mevzuat gereği savcılıklara, mahkemelere ve ilgili kamu görevlilerine bilgi verebilmek için;

Üyelerimize geniş kapsamda çeşitli imkânlar sunabilmek veya bu imkânları sunabilecek kişi veya kurumlarla yasal çerçevede paylaşabilmek için;

Reklam tercihlerini analiz etmek için,

6698 sayılı KVKK ve ilgili ikincil düzenlemelere uygun olarak işlenecektir.


3. Kişisel Verilerinizin Aktarılabileceği Üçüncü Kişi Veya Kuruluşlar Hakkında Bilgilendirme

Yukarıda belirtilen amaçlarla, Spor Kütüphanesi ile paylaştığınız kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; ana hissedarlarımız, hissedarlarımız, reklam verenler, doğrudan veya dolaylı yurt içi / yurt dışı iştiraklerimiz; başta Spor Kütüphanesi altyapısını kullanan üye firmalar ve bunlarla sınırlı olmamak üzere sunulan hizmet ile ilgili kişi ve kuruluşlar olmak üzere, faaliyetlerimizi yürütmek üzere ve/veya Veri İşleyen sıfatı ile hizmet aldığımız, iş birliği yaptığımız, program ortağı kuruluşları, yurtiçi / yurtdışı kuruluşlar ve diğer 3. kişiler ve kuruluşlardır.


4. Kişisel Verilerinizin Toplanma Şekli

Kişisel verileriniz,

Spor Kütüphanesi internet sitesi ve mobil uygulamalarındaki formlar ile ad, soyad, adres, telefon, iş veya özel e-posta adresi gibi bilgiler ile; kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak giriş yapılan sayfalardaki tercihleri, gerçekleştirilen işlemlerin IP kayıtları, tarayıcı tarafından toplanan çerez verileri ile gezinme süre ve detaylarını içeren veriler, konum verileri şeklinde;

Spor Kütüphanesi ile ticari ilişki kurmak, iş başvurusu yapmak, teklif vermek gibi amaçlarla, kartvizit, özgeçmiş (cv), teklif vermek ve sair yollarla kişisel verilerini paylaşan kişilerden alınan, fiziki veya sanal bir ortamda, yüz yüze ya da mesafeli, sözlü veya yazılı ya da elektronik ortamdan;

Ayrıca farklı kanallardan dolaylı yoldan elde edilen, web sitesi, blog, yarışma, anket, oyun, kampanya ve benzeri amaçlı kullanılan (mikro) web sitelerinden ve sosyal medyadan elde edilen veriler, e-bülten okuma veya tıklama hareketleri, kamuya açık veri tabanlarının sunduğu veriler, sosyal medya platformları (Facebook, Twitter, Google, Instagram, Snapchat vs) gibi sosyal paylaşım sitelerinden paylaşıma açık profil ve verilerden; işlenebilmekte ve toplanabilmektedir.


5. KVKK Yürürlüğe Girmeden Önce Elde Edilen Kişisel Verileriniz

Spor Kütüphanesi , KVKK’nun yürürlük tarihi olan 7 Nisan 2016 tarihinden önce yayım hayatına başlamadığı için bu tarihten önce depoladığımız bir kişisel veri bulunmamaktadır.


6. Kişisel Verilerinizin Aktarılması

Türkiye’de işlenerek veya Türkiye dışında işlenip muhafaza edilmek üzere, yukarıda sayılan yöntemlerden herhangi birisi ile toplanmış kişisel verileriniz KVKK kapsamında kalmak kaydıyla ve sözleşme amaçlarına uygun olarak yurtdışında bulunan (Kişisel Veriler Kurulu tarafından akredite edilen ve kişisel verilerin korunması hususunda yeterli korumanın bulunduğu ülkelere) hizmet aracılarına da aktarılabilecektir.

Kişisel Verileriniz;

Ürün ve hizmetlerin sunulması ve tanıtılması için işbirliği yapılan ve/veya hizmet alınan iş ortaklarımız,

Acil yardım çağrısı halinde konumunuzu tespit edecek olan yetkili mercilere,

Düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile mahkeme ve icra müdürlükleri gibi sair resmi kurumlara, kişisel verilerinizi talep etmeye yetkili olan diğer kamu kurum veya kuruluşlarına,

Spor Kütüphanesi ile ticari ilişki içinde bulunan ve telefon numaranıza sahip tüzel kişilere,

Gerekli görüldüğü durumlarda aktarılabilecektir.


7. Kişisel Verilerin Saklanması Ve Korunması

Spor Kütüphanesi , kişisel verilerinizin barındığı sistemleri ve veri tabanlarını, KVKK’nun 12. Maddesi gereği kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemekle, yetkisiz kişilerin erişimlerini engellemekle; muhafazalarını sağlamak amacıyla hash, şifreleme, işlem kaydı, erişim yönetimi gibi yazılımsal tedbirleri ve fiziksel güvenlik önlemleri almakla mükelleftir. Kişisel verilerin yasal olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesinin öğrenilmesi halinde durum derhal, yasal düzenlemeye uygun ve yazılı olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirilecektir.


8. Kişisel Verilerin Güncel Ve Doğru Tutulması

KVKK’nun 4. maddesi uyarınca Spor Kütüphanesi'nin kişisel verilerinizi doğru ve güncel olarak tutma yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu kapsamda Spor Kütüphanesi'nin yürürlükteki mevzuattan doğan yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için üyelerimizin doğru ve güncel verilerini paylaşması veya web sitesi / mobil uygulama üzerinden güncellemesi gerekmektedir.


9. 6698 Sayılı Kvkk Uyarınca Kişisel Veri Sahibinin Hakları

6698 sayılı KVKK 11.maddesi 07 Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, Kişisel Veri Sahibi’nin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir:

Kişisel Veri Sahibi, Spor Kütüphanesi'ne (veri sorumlusu) başvurarak kendisiyle ilgili;

Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

KVKK’nun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,

İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.


10. İletişim ve Başvuru Yöntemi

Spor Kütüphanesi tarafından atanacak Veri Sorumlusu Temsilcisi, yasal altyapı sağlandığında Veri Sorumluları Sicilinde ve bu belgenin bulunduğu internet adresinde ilan edilecektir.

Kişisel Veri Sahipleri, sorularını, görüşlerini veya taleplerini e-posta yolu ile iletebilirler.

Spor Kütüphanesi iletilen taleplere, gerekçeli olmak ve 30 gün içinde cevap vermek kaydıyla olumlu/olumsuz yanıtını, yazılı veya dijital ortamdan verebilir. Taleplere ilişkin gerekli işlemlerin ücretsiz olması esastır. Ancak işlemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Spor Kütüphanesi , ücret talebinde bulunma hakkını saklı tutar. Bu ücretler, Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından, Kişisel Verilerin korunması Kanunu’nun 13. maddesine göre belirlenen tarife üzerinden belirlenir.

Web sayfamızda, uygulamalarımızda ve diğer sair kanallarımızda kişisel verilerinizi paylaşarak Kişisel Veriler Politikamızı ve politikamızda yer alan işlenme, işlenme yöntemleri, verilerin aktarılması, satışı ve diğer ilgili hususlar hakkındaki şartları, Bir sosyal medya uygulaması olan Spor Kütüphanesi ile paylaşılan verilerin web sayfasında, uygulamalarda ve sosyal medya kanallarında kullanılmasını, bildirimlerde ve önerilerde bulunulmasını, üyelerin yararına olması şartıyla ticari anlamda üçüncü kişilerle paylaşılabileceğini ve yine bunun için kabulde bulunduğunuzu, yasal haklarınızı kullanmadan önce Spor Kütüphanesi'ne başvuruda bulunacağınızı KVKK’da büyük öneme haiz, belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza şeklinde tanımlanan açık bir rıza ile kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.


Bu sözleşme en son 01/01/2020 tarihinde güncellenmiştir.


Ticari İleti

GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA POLİTİKASI


1. Kişisel Verilerinizin Ne Şekilde İşlenebileceği

6698 sayılı KVKK uyarınca, Spor Kütüphanesi ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. KVKK kapsamında veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem “kişisel verilerin işlenmesi” olarak kabul edilmektedir.

   

2. Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları Ve Hukuki Sebepleri

Paylaştığınız kişisel veriler,

Müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin gereklerini, sözleşmenin ve teknolojinin gereklerine uygun şekilde yapabilmek, sunulan ürün ve hizmetlerimizi geliştirebilmek için;

Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda ve hukuki uyuşmazlıklarda, talep halinde ve mevzuat gereği savcılıklara, mahkemelere ve ilgili kamu görevlilerine bilgi verebilmek için;

Üyelerimize geniş kapsamda çeşitli imkânlar sunabilmek veya bu imkânları sunabilecek kişi veya kurumlarla yasal çerçevede paylaşabilmek için;

Reklam tercihlerini analiz etmek için,

6698 sayılı KVKK ve ilgili ikincil düzenlemelere uygun olarak işlenecektir.


3. Kişisel Verilerinizin Aktarılabileceği Üçüncü Kişi Veya Kuruluşlar Hakkında Bilgilendirme

Yukarıda belirtilen amaçlarla, Spor Kütüphanesi ile paylaştığınız kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; ana hissedarlarımız, hissedarlarımız, reklam verenler, doğrudan veya dolaylı yurt içi / yurt dışı iştiraklerimiz; başta Spor Kütüphanesi altyapısını kullanan üye firmalar ve bunlarla sınırlı olmamak üzere sunulan hizmet ile ilgili kişi ve kuruluşlar olmak üzere, faaliyetlerimizi yürütmek üzere ve/veya Veri İşleyen sıfatı ile hizmet aldığımız, iş birliği yaptığımız, program ortağı kuruluşları, yurtiçi / yurtdışı kuruluşlar ve diğer 3. kişiler ve kuruluşlardır.


4. Kişisel Verilerinizin Toplanma Şekli

Kişisel verileriniz,

Spor Kütüphanesi internet sitesi ve mobil uygulamalarındaki formlar ile ad, soyad, adres, telefon, iş veya özel e-posta adresi gibi bilgiler ile; kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak giriş yapılan sayfalardaki tercihleri, gerçekleştirilen işlemlerin IP kayıtları, tarayıcı tarafından toplanan çerez verileri ile gezinme süre ve detaylarını içeren veriler, konum verileri şeklinde;

Spor Kütüphanesi ile ticari ilişki kurmak, iş başvurusu yapmak, teklif vermek gibi amaçlarla, kartvizit, özgeçmiş (cv), teklif vermek ve sair yollarla kişisel verilerini paylaşan kişilerden alınan, fiziki veya sanal bir ortamda, yüz yüze ya da mesafeli, sözlü veya yazılı ya da elektronik ortamdan;

Ayrıca farklı kanallardan dolaylı yoldan elde edilen, web sitesi, blog, yarışma, anket, oyun, kampanya ve benzeri amaçlı kullanılan (mikro) web sitelerinden ve sosyal medyadan elde edilen veriler, e-bülten okuma veya tıklama hareketleri, kamuya açık veri tabanlarının sunduğu veriler, sosyal medya platformları (Facebook, Twitter, Google, Instagram, Snapchat vs) gibi sosyal paylaşım sitelerinden paylaşıma açık profil ve verilerden; işlenebilmekte ve toplanabilmektedir.


5. KVKK Yürürlüğe Girmeden Önce Elde Edilen Kişisel Verileriniz

Spor Kütüphanesi, KVKK’nun yürürlük tarihi olan 7 Nisan 2016 tarihinden önce yayım hayatına başlamadığı için bu tarihten önce depoladığımız bir kişisel veri bulunmamaktadır.


6. Kişisel Verilerinizin Aktarılması

Türkiye’de işlenerek veya Türkiye dışında işlenip muhafaza edilmek üzere, yukarıda sayılan yöntemlerden herhangi birisi ile toplanmış kişisel verileriniz KVKK kapsamında kalmak kaydıyla ve sözleşme amaçlarına uygun olarak yurtdışında bulunan (Kişisel Veriler Kurulu tarafından akredite edilen ve kişisel verilerin korunması hususunda yeterli korumanın bulunduğu ülkelere) hizmet aracılarına da aktarılabilecektir.

Kişisel Verileriniz;

Ürün ve hizmetlerin sunulması ve tanıtılması için işbirliği yapılan ve/veya hizmet alınan iş ortaklarımız,

Acil yardım çağrısı halinde konumunuzu tespit edecek olan yetkili mercilere,

Düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile mahkeme ve icra müdürlükleri gibi sair resmi kurumlara, kişisel verilerinizi talep etmeye yetkili olan diğer kamu kurum veya kuruluşlarına,

Spor Kütüphanesi ile ticari ilişki içinde bulunan ve telefon numaranıza sahip tüzel kişilere,

Gerekli görüldüğü durumlarda aktarılabilecektir.


7. Kişisel Verilerin Saklanması Ve Korunması

Spor Kütüphanesi, kişisel verilerinizin barındığı sistemleri ve veri tabanlarını, KVKK’nun 12. Maddesi gereği kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemekle, yetkisiz kişilerin erişimlerini engellemekle; muhafazalarını sağlamak amacıyla hash, şifreleme, işlem kaydı, erişim yönetimi gibi yazılımsal tedbirleri ve fiziksel güvenlik önlemleri almakla mükelleftir. Kişisel verilerin yasal olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesinin öğrenilmesi halinde durum derhal, yasal düzenlemeye uygun ve yazılı olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirilecektir.


8. Kişisel Verilerin Güncel Ve Doğru Tutulması

KVKK’nun 4. maddesi uyarınca Spor Kütüphanesi'nin kişisel verilerinizi doğru ve güncel olarak tutma yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu kapsamda Spor Kütüphanesi'nin yürürlükteki mevzuattan doğan yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için üyelerimizin doğru ve güncel verilerini paylaşması veya web sitesi / mobil uygulama üzerinden güncellemesi gerekmektedir.


9. 6698 Sayılı Kvkk Uyarınca Kişisel Veri Sahibinin Hakları

6698 sayılı KVKK 11.maddesi 07 Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, Kişisel Veri Sahibi’nin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir:

Kişisel Veri Sahibi, Spor Kütüphanesi'ne (veri sorumlusu) başvurarak kendisiyle ilgili;

Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

KVKK’nun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,

İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.


10. İletişim ve Başvuru Yöntemi

Spor Kütüphanesi tarafından atanacak Veri Sorumlusu Temsilcisi, yasal altyapı sağlandığında Veri Sorumluları Sicilinde ve bu belgenin bulunduğu internet adresinde ilan edilecektir.

Kişisel Veri Sahipleri, sorularını, görüşlerini veya taleplerini e-posta yolu ile iletebilirler.

Spor Kütüphanesi iletilen taleplere, gerekçeli olmak ve 30 gün içinde cevap vermek kaydıyla olumlu/olumsuz yanıtını, yazılı veya dijital ortamdan verebilir. Taleplere ilişkin gerekli işlemlerin ücretsiz olması esastır. Ancak işlemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Spor Kütüphanesi, ücret talebinde bulunma hakkını saklı tutar. Bu ücretler, Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından, Kişisel Verilerin korunması Kanunu’nun 13. maddesine göre belirlenen tarife üzerinden belirlenir.

Web sayfamızda, uygulamalarımızda ve diğer sair kanallarımızda kişisel verilerinizi paylaşarak Kişisel Veriler Politikamızı ve politikamızda yer alan işlenme, işlenme yöntemleri, verilerin aktarılması, satışı ve diğer ilgili hususlar hakkındaki şartları, Bir sosyal medya uygulaması olan Spor Kütüphanesi ile paylaşılan verilerin web sayfasında, uygulamalarda ve sosyal medya kanallarında kullanılmasını, bildirimlerde ve önerilerde bulunulmasını, üyelerin yararına olması şartıyla ticari anlamda üçüncü kişilerle paylaşılabileceğini ve yine bunun için kabulde bulunduğunuzu, yasal haklarınızı kullanmadan önce Spor Kütüphanesi'ne başvuruda bulunacağınızı KVKK’da büyük öneme haiz, belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza şeklinde tanımlanan açık bir rıza ile kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.


Bu sözleşme en son 01/01/2020 tarihinde güncellenmiştir.